Päritolu

Shiba on ürgne Jaapani koeratõug. Tõlkes tähendab shiba inu „väike koer“. Üks vanimaid koeratõugusid, kelle ajalugu ulatub 3. sajandisse eKr, shiba inu suri teise maailmasõja ajal peaaegu täielikult välja. Tõu päästmiseks kasutati väikest hulka koeri, kes olid suutnud üle elada pommitamised ja taudiepideemia.

Iseloom

Valvel, aktiivne ja sõbralik shiba võib olla üsna iseseisev ning tihtipeale tugeva jahiinstinktiga. Varajane ning põhjalik sotsialiseerimine on hädavajalik, esimesel eluaastal pühendatud aeg tasub end kuhjaga ära. Shiba on tihti umbusklik aga võites tema usalduse on ta truu ja ustav kaaslane. Lisaks puhtusele on shiba ka väga vaikne koer, haugub harva ja põhjusega. Shiba sobib hästi elama koos kassiga, üldiselt on shibale kass pigem sõber kui vaenlane.
Kui te ei tea kas võtta kass või koer, - võtke shiba või mõlemad!

Tervis

Shiba on üldiselt terve ja tugev tõug. Shibal võib olla tundlik seedesüsteem ja esineda allergiaid. Selleks, et tõug püsik tervena, tuleb aretuses kasutada ainult kontrollitud ja terveid koeri.

Liikumine

 Shiba on tugeva lihaskonnaga, vastupidav koer, kellega saab võtta ette pikemaid matku. Shiba sobib hästi elama ka korterisse, eeldusel, et temaga tehakse pikki jälutuskäike. Kui ta saab piisavalt füüsilist ja vaimset koormust on ta tubastes  tingimustes rahulik koer. 

Toitumine

Koera toidus peab olema õiges vahekorras kõik peamised toitaineid,
samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoida koera ideaalses vormis. 

Hooldamine

Shiba inu on väga puhas tõug, – tegelikult ta hoolitseb enda eest ise, natuke nagu kass. Karv on lõhnatu, karvavavahetuse ajal on soovitav koera kammida iga päev, et karvavahetust kiirendada. Pesta võiks shibat vastavalt vajadusele, soovitavalt mõni kord aastas.